Reklama
Reklama

Pływanie: Kacper Majchrzak wygrał przed własną publicznością

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Dokładnie 1037 zawodników wzięło udział w zawodach POZnań International Swimming Cup, rozegranych w weekend na Termach Maltańskich. Z dobrej strony pokazał się m.in. Kacper Majchrzak.

Pływak Warty Poznań triumfował w rozegranym na nietypowym dystansie 150 metrów wyścigu stylem dowolnym. Wśród kobiet najlepsza w tej konkurencji okazała się Diana Sokołowska.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najlepsi zawodnicy POZnań International Swimming Cup otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Przyznano także kilka nagród specjalnych, m.in. dla najstarszego i najmłodszego zawodnika. W tej kategorii wyróżniono Hansa Benthina. Siedemdziesięciopięciolatek z klubu KSC Strausberg wystartował aż w trzech konkurencjach w kategorii Masters: 100m dowolnym, 100m grzbietowym i 100mklasycznym. Najmłodszą zawodniczką okazała się ośmioletnia Małgorzata Rybacka z klubu Warta Poznań, która na dystansie 50 m wystartowała w stylu dowolnym i grzbietowym.

­- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej, czwartej już edycji zawodów pływackich,których ideą nadrzędną jest popularyzacja pływania. W ciągu 4 lat liczba zgłoszonych zawodników zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie. Cieszy nas, że pomysł stworzenia imprezy sportowej, która łączy zabawę i zapał początkujących pływaków z doświadczeniem i pasją profesjonalnych zawodników startujących na arenach światowych, okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziękujemy też sponsorom i partnerom za wkład i zaangażowanie tworzenie POZnań International Swimming Cup. Ostatni dzień tej edycji zawodów jest dla nas pierwszym dniem kolejnej, która z pewnością odbędzie się również w Poznaniu - zapowiada Przemysław Lutomski, Organizator POZnań International Swimming Cup.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji znaleźć można na stronie internetowej imprezy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
124.36 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro