Reklama
Reklama

Zobacz, jak powstają autobusy Solaris

Dzięki usłudze Google Maps każdy chętny może odbyć wirtualny spacer po fabryce Solarisa w podpoznańskim Bolechowie. Poznańska firma wyprodukowała do tej pory ponad 14000 pojazdów, które trafiły do trzydziestu państw na całym świecie.

Solaris jest największym polskim dostawcą autobusów. Pojazdy z podpoznańskiego Bolechowa jeżdżą w wielu miastach Polski i świata, a dzięki usłudze Google Maps każdy może zobaczyć jak powstają -Podczas spaceru można zapoznać się z procesem produkcji - od szkieletu, do gotowego autobusu. Ponadto w witrynie zaprezentowane są niektóre przestrzenie biurowe. Między innymi można wejść do Visual Design Center Solarisa, w którym klienci firmy w rzeczywistości wirtualnej mogą konfigurować zamówione produkty. Solaris produkuje nowoczesne pojazdy komunikacji łącznie w czterech fabrykach zlokalizowanych na terenie aglomeracji poznańskiej. Dwie z nich, w których budowane są konstrukcje stalowe dla autobusów i tramwajów, mieszczą się w Środzie Wielkopolskiej. Końcowy etap produkcji tramwajów odbywa się w Poznaniu, autobusy i trolejbusy są zaś montowane w podpoznańskim Bolechowie, gdzie jednocześnie mieści się główna siedziba Solarisa - informuje Mateusz Figaszewski, zastępca dyrektora ds. PR. W Google Maps udostępnione zostały zdjęcia z głównej siedziby firmy w Bolechowie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
1.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro