Reklama
Reklama

Mieszkańcy os. Wichrowe Wzgórze decydują o budowie nowych wieżowców

fot. PSM Winogrady
fot. PSM Winogrady

Przypominamy, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek odbywa się referendum, w którym mieszkańcy zadecydują o budowie nowych wieżowców na osiedlu.

Na terenie o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, który zlokalizowany jest pomiędzy blokami numer 33, 10 a Zespołem Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 37, miałyby powstać dwa wieżowce. Jeden z nich miałby dwanaście, a drugi siedemnaście pięter -Szacowany dochód ze sprzedaży lokali i miejsc postojowych (na podstawie efektów po realizacji podobnych przedsięwzięć w sąsiednich osiedlach) wyniesie ok. 7 milionów złotych. Zgodnie z propozycją Rady Osiedla Wichrowe Wzgórze dochód ma być przeznaczony na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w budynkach na os. Wichrowe Wzgórze. Ponadto w parterze budynków planowane jest zrealizowanie części handlowo - usługowej, z której dochody zasilą fundusz remontowy osiedla -wyjaśniaPSM Winogrady.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Referendum zaplanowano na dni 20 - 22 lutego. Mieszkańcy mogą w tych dniach, w określonych godzinach (w sobotę 12.00 - 18.00, w niedzielę 10.00 - 16.00 oraz w poniedziałek 16.00 - 20.00) odwiedzić administrację i złożyć kartę do głosowania w urnie. Zdecyduje większość. Głosować mogą mieszkańcy posiadający legitymację członkowską spółdzielni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro