Reklama

Mieszkańcy os. Wichrowe Wzgórze decydują o budowie nowych wieżowców

fot. PSM Winogrady
fot. PSM Winogrady

Przypominamy, że w sobotę, niedzielę i poniedziałek odbywa się referendum, w którym mieszkańcy zadecydują o budowie nowych wieżowców na osiedlu.

Na terenie o powierzchni 5000 metrów kwadratowych, który zlokalizowany jest pomiędzy blokami numer 33, 10 a Zespołem Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 37, miałyby powstać dwa wieżowce. Jeden z nich miałby dwanaście, a drugi siedemnaście pięter -Szacowany dochód ze sprzedaży lokali i miejsc postojowych (na podstawie efektów po realizacji podobnych przedsięwzięć w sąsiednich osiedlach) wyniesie ok. 7 milionów złotych. Zgodnie z propozycją Rady Osiedla Wichrowe Wzgórze dochód ma być przeznaczony na modernizację instalacji centralnego ogrzewania w budynkach na os. Wichrowe Wzgórze. Ponadto w parterze budynków planowane jest zrealizowanie części handlowo - usługowej, z której dochody zasilą fundusz remontowy osiedla -wyjaśniaPSM Winogrady.

Referendum zaplanowano na dni 20 - 22 lutego. Mieszkańcy mogą w tych dniach, w określonych godzinach (w sobotę 12.00 - 18.00, w niedzielę 10.00 - 16.00 oraz w poniedziałek 16.00 - 20.00) odwiedzić administrację i złożyć kartę do głosowania w urnie. Zdecyduje większość. Głosować mogą mieszkańcy posiadający legitymację członkowską spółdzielni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro