Reklama

Poznań: przy Malcie mogą się pojawić obłoki dymu

W sobotę w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego, na terenie należącym do Wyborowej S.A., odbywać się będą ćwiczenia służb. Strażacy już dziś ostrzegają, że w tym rejonie pojawiać się mogą obłoki dymu.

Choć produkcja wódki w zakładzie Wyborowej S.A. przy Jeziorze Maltańskim została zakończona w 2013 roku, w najbliższą sobotę odbędą się tu ćwiczenia strażaków. I mogą wywołać "spore zainteresowanie" poznaniaków. - W sobotę, 20 lutego, od 9:00 do 15:00 nad terenem zakładu mogą pojawić się obłoki dymu. W przypadku zauważenia zdarzenia prosimy o nie zgłaszanie tego faktu pod numer alarmowy, gdyż ćwiczenia odbędą się pod nadzorem służb Państwowej Straży Pożarnej - apelują strażacy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


O zakończeniu produkcji wódki w zakładzie przy ulicy Komandoria 5 pisaliśmy w styczniu 2013 roku. Wtedy zarząd spółki podjął decyzję o przeniesieniu produkcji do Zielonej Góry. Tłumaczono, że problemem jest przyjęty przez miejskich radnych plan zagospodarowania przestrzennego dla Malty. Zakłada on, że teren zakładu Wyborowa S.A. zostanie przekształcony w teren usług rekreacyjno-sportowych w ciągu najbliższych lat. Równocześnie jasne stało się, że na terenie zakładu nie można przeprowadzać żadnych modernizacji.

W 2015 roku sąd oddalił apelację spółki Wyborowa S.A., która domagała się od miasta prawie 100 mln złotych odszkodowania za to, że musiała zamknąć zakład przy Jeziorze Maltańskim. Spółka zarzucała miastu, że wartość terenu, na którym znajduje się zakład spadła z około 120 mln do 20 mln po ogłoszeniu planu zakładającego w tym miejscu tereny rekreacyjne i sportowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro