Reklama
Reklama

Adam Z. zostanie w areszcie przez kolejne 3 miesiące?

fot. Włodzimierz Hoppel

Na początku lutego informowaliśmy, że Adam Z., któremu postawiono zarzut zabójstwa Ewy Tylman, przejdzie badania psychiatryczne i tym samym prawdopodobnie zostanie dłużej w areszcie. Jest już wniosek w tej sprawie.

Adamowi Z. w grudniu postawiono zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman. Grozi za to nie mniej niż 8 lat więzienia do dożywocia. Mężczyzna na początku grudnia trafił do aresztu, gdzie znajduje się do dziś.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na początku lutego prokuratura poinformowała, że Adam Z. spędzi w areszcie więcej niż 3 miesiące. Tłumaczono to m.in. koniecznością przeprowadzenia badań psychiatrycznych. - Obserwacja najkrócej będzie trwała 4 tygodnie, czasem 6 tygodni. Biorąc pod uwagę, że na początku marca upływa termin tymczasowego aresztowania, do tego czasu obserwacja nie zdąży być przeprowadzona. Będzie to między innymi podstawa do tego, by wystąpić z wnioskiem o przedłużenie aresztowania - mówiła Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Dziś Radio Merkury informuje, że jest już wniosek o przedłużenie aresztu dla Adama Z. I to o kolejne trzy miesiące. Sąd ma go rozpatrzyć w przyszłym tygodniu. Areszt ma być przedłużony nie tylko ze względu na badania psychiatryczne, które mają się rozpocząć w marcu, ale też ze względu na obawę, że mężczyzna mógłby na wolności utrudniać pracę służbom wyjaśniającym przebieg zdarzeń z 23 listopada. Właśnie wtedy zaginęła Ewa Tylman.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro