Reklama
Reklama

Poznańska Malta walczy o tytuł najlepszej atrakcji turystycznej w Polsce

fot. Marek Kaczmarczyk
fot. Marek Kaczmarczyk

Wygrała zmagania o miano najlepszej atrakcji turystycznej w Wielkopolsce, a teraz walczy o tytuł największej atrakcji w Polsce. Mowa o poznańskiej Malcie.

Poznańska Malta w styczniu została wybrana "Hitem Turystycznym" Wielkopolski przez internautów. Głosowanie na najlepszą atrakcję turystyczną Wielkopolski odbywało się na stronie internetowej www.polska.travel.pl - to Narodowy portal turystyczny. Na Maltę zagłosowało blisko 37% głosujących. Malta w plebiscycie pokonała Zamek w Kórniku, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Stare Miasto w Poznaniu i Wielkopolski Park Narodowy.

Dziś nasz obiekt ubiega się o tytuł najlepszej atrakcji w całej Polsce. A konkurencje ma bardzo poważną. Wśród nominowanych miejsc są m.in. Puszcza Białowieska, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i Międzyrzecki Rejon Umocniony. Dyrektor POSiR wierzy, że Malta ma szansę na sukces. - Kompleks Malta to obiekt, z którego wszyscy mieszkańcy Poznania i Wielkopolski mogą być dumni. Werdykt leży w gestii internautów i jestem przekonany, że pomimo silnej konkurencji, Malta znajdzie się w czołówce rankingu - mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Głosować na poznańską Maltę można TUTAJ (w sondzie po prawej stronie) do 15 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro