Reklama
Reklama

Przy Milczańskiej mogą powstać nowe bloki. Miasto sprzedaje działkę

Miasto wystawiło na sprzedaż działkę przy ulicy Milczańskiej, w sąsiedztwie powstającego obecnie centrum handlowego Posnania. Na terenie o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych mogą powstać bloki. Cena wywoławcza to 8 milionów złotych.

Gdy w lipcu 2014 roku podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Jerzy Stępień, ówczesny zastępca prezydenta Poznania mówił: "Jest to początek nowej dzielnicy Poznania, która dzięki licznym inwestycjom wypełniona zostanie mieszkaniami, terenami zielonymi i biurami. Ta inwestycja ma wybitnie miastotwórczy charakter. W perspektywie kilkunastu lat przewidujemy tutaj powstanie całej nowej dzielnicy. Tym kołem zamachowym jest właśnie ta inwestycja". Dodano, że Posnania to część rewitalizacji Rataj, co wzbudziło ogromne emocje. Mieszkańcy i społecznicy pytali jak można nazywać budowę centrum handlowego inwestycją o miastotwórczym charakterze.

Jeszcze zanim inwestycja się rozpoczęła było jednak wiadomo, że w jej okolicy w przyszłości powstaną nowe osiedla mieszkaniowe. I tak może się stać już wkrótce. W ubiegłym tygodniu miasto wystawiło na sprzedaż działkę położoną przy ulicy Milczańskiej, w sąsiedztwie powstającej Posnanii. Teren ma powierzchnię ponad 7000 metrów kwadratowych i może na nim powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Obecnie na terenie przeznaczonym na sprzedaż parkują głównie auta. Miasto jako cenę wywoławczą za działkę ustaliło kwotę 8 milionów złotych. Konieczne jest wpłacenie wadium w wysokości 800 tysięcy złotych. Przetarg odbędzie się 18 kwietnia, a wadium trzeba wpłacić do 11 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro