Reklama
Reklama

Młody talent podpisał kontrakt z Lechem Poznań

Gumny (w środku) w walce z rywalem fot. Tomasz Szwajkowski
Gumny (w środku) w walce z rywalem fot. Tomasz Szwajkowski

Koniec transferów nie oznacza końca decyzji personalnych w Lechu Poznań. W środę trzyletnią umową z Kolejorzem związał się Robert Gumny.

Urodziny w 1998 roku piłkarz gra na pozycji lewego obrońcy. Jesienią występował w zespole juniorów starszych. Zimą rozpoczął treningi z rezerwami, a zaledwie kilka dni później pojechał na zgrupowanie pierwszej drużyny.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Otrzymał szansę m.in. w dwóch meczach sparingowych i pokazał się z dobrej strony. Swoją postawą zapracował na pierwszy w karierze profesjonalny kontrakt. - Od dziecka gram w tym klubie i zawsze marzyłem o tym, żeby podpisać z nim kontrakt. Teraz liczy się dla mnie to, żeby ciężko pracować na treningach i pokazać się na nich z jak najlepszej strony. Wiem, że wszystko zależy ode mnie, także to kiedy zadebiutuje. Nie spodziewam się jednak, że to nastąpi szybko. Mam na swojej pozycji dużą konkurencję i mam też od kogo się uczyć - powiedział reprezentant Polski do lat 19 na łamach lechpoznan.pl.

W najbliższym czasie Gumny ma przede wszystkim uczyć się od Tamasa Kadara czy Vladimira Volkova. Klub wiąże z nim jednak spore nadzieje. - To kolejny wychowanek, który dołączył do pierwszego zespołu. Cieszymy się, że szkolenie w Akademii Lecha Poznań przynosi efekty i mamy w drużynie kolejnego młodego piłkarza. Mam nadzieję, że wkrótce zadebiutuje w naszym zespole, a jego gra sprawi kibicom wiele radości - powiedział wiceprezes Piotr Rutkowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro