Reklama
Reklama

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego rapuje, aby odpowiedzieć Liroyowi

fot. kadr youtube
fot. kadr youtube

- Zaszczep, zaszczep swoje dzieci. Jeszcze dziś idź do pediatry, on szczepionkę ci poleci - rapuje GIS-u, w którego rolę wciela się szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Utwór skierowany jest do Piotra Liroya-Marca, znanego muzyka, a od kilku miesięcy parlamentarzysty.

W sejmie powstał ostatnio zespół do spraw walki z obowiązkowymi szczepieniami. Na razie liczy on czterech członków, a najbardziej rozpoznawany jest właśnie Liroy-Marzec (pseudonim artystyczny raper włączył do swojego nazwiska).
Tymczasem Marek Posobkiewicz, szef GIS, postanowił zaapelować do posła Liroya i jego kolegów "jak raper do rapera". - Żeby wytłumaczyć ludziom czasem dwoję się i troję, dzisiaj wejdę w polemikę z posłem, raperem Liroyem. Wirusy oraz bakterie zabić ciebie mogą. Liroy, ja cię bardzo proszę, nie idź dalej błędną drogą. Zaszczep, zaszczep swoje dzieci. Jeszcze dziś idź do pediatry, on szczepionkę ci poleci. Zaszczep, zaszczep także siebie, patogeny są bezwzględne, mogą dopaść również ciebie - słyszymy w nagraniu udostępnionym w serwisie YouTube.
"GIS-u" zwraca uwagę także na "miliony osób", które uratowała szczepionka na ospę i prosi Liroya o "rozsądne zachowanie".
Wartość artystyczna nagrania budzi wątpliwości, akcja odniosła jednak spory sukces medialny. To nie pierwsza przygoda szefa GIS z rapowaniem. W ubiegłym roku w podobny sposób walczył z dopalaczami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro