Reklama
Reklama

FBSerwis będzie sprzątać przystanki tramwajowe. Za 2,2 mln złotych

fot. materiały prasowe

Firma FBSerwis przez najbliższy rok będzie dbać o czystość ponad 300 przystanków tramwajowych w mieście. Zadba też o poznańskie torowiska. Za usługi MPK zapłaci FBSerwis ponad 2,2 mln złotych.

Firma FBSerwis, która zajmuje się m.in. odbiorem śmieci od znacznej części mieszkańców Poznania (270 tysięcy osób), ma dodatkowe obowiązki. Pracownicy firmy mają teraz pod swoją pieczą także przystanki tramwajowe (311) i torowiska w mieście (ponad 150 km). - W ramach kontraktu FBSerwis zadba o utrzymanie czystości przystanków wraz z ich infrastrukturą, przyległymi torowiskami i przejściami przez torowiska, a w okresie zimowym będzie je odśnieżać. Ponadto firma będzie opróżniać 529 pojemników na odpady i uprzątać tereny zielone znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków - informuje FBSerwis.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę z konsorcjum, w skład którego wchodzi nie tylko FBSerwis, ale też Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Obornikach. Umowa została zawarta na 12 miesięcy, a jej wartość opiewa na ponad 2,2 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro