Reklama

"Walentynkowe" kontrole trzeźwości na drogach: zatrzymano kilkanaście osób

W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę poznańscy policjanci przeprowadzali kontrole trzeźwości na ulicach. Niestety okazuje się, że obchodzenie Walentynek dla wielu osób łączy się z wsiadaniem za kółko po wypiciu alkoholu. Zatrzymano kilkanaście osób.

Poznańscy policjanci z drogówki przyzwyczaili kierowców do tego, że często przeprowadzają kontrole trzeźwości na ulicach. Okazją do sprawdzenia stanu kierowców były też Walentynki. Wzmożone kontrole prowadzono w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę. I niestety wyniki nie są zadowalające. Wciąż wiele osób decyduje się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Będziemy ciągle badać stan trzeźwości kierujących, a sobotnie i niedzielne działania potwierdzają, że trzeba robić - zaznacza mł. insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - W sobotę i niedzielę zatrzymaliśmy kilkunastu nietrzeźwych, dlatego nie ma mowy, żeby to zadanie nie było realizowane - dodaje. - Mamy narzędzia, mamy bardzo dobrze urządzenia do przeprowadzania dużej ilości badań i będziemy je wykorzystywać. Ma to związek z poprawą stanu bezpieczeństwa i nigdy tego zadania nie odpuścimy - zapewnia Klimczewski.

Zadowoleni z działań policji są też kierowcy, o czym nas informują. W ubiegłym tygodniu jeden z poznaniaków napisał do nas wiadomość, w której chwalił policjantów za poranną kontrolę trzeźwości przeprowadzoną na ulicach. Podkreślał, że była przeprowadzona sprawnie i nie powodowała utrudnień w ruchu, a na pewno przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro