Reklama
Reklama

"Walentynkowe" kontrole trzeźwości na drogach: zatrzymano kilkanaście osób

W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę poznańscy policjanci przeprowadzali kontrole trzeźwości na ulicach. Niestety okazuje się, że obchodzenie Walentynek dla wielu osób łączy się z wsiadaniem za kółko po wypiciu alkoholu. Zatrzymano kilkanaście osób.

Poznańscy policjanci z drogówki przyzwyczaili kierowców do tego, że często przeprowadzają kontrole trzeźwości na ulicach. Okazją do sprawdzenia stanu kierowców były też Walentynki. Wzmożone kontrole prowadzono w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę. I niestety wyniki nie są zadowalające. Wciąż wiele osób decyduje się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

- Będziemy ciągle badać stan trzeźwości kierujących, a sobotnie i niedzielne działania potwierdzają, że trzeba robić - zaznacza mł. insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. - W sobotę i niedzielę zatrzymaliśmy kilkunastu nietrzeźwych, dlatego nie ma mowy, żeby to zadanie nie było realizowane - dodaje. - Mamy narzędzia, mamy bardzo dobrze urządzenia do przeprowadzania dużej ilości badań i będziemy je wykorzystywać. Ma to związek z poprawą stanu bezpieczeństwa i nigdy tego zadania nie odpuścimy - zapewnia Klimczewski.

Zadowoleni z działań policji są też kierowcy, o czym nas informują. W ubiegłym tygodniu jeden z poznaniaków napisał do nas wiadomość, w której chwalił policjantów za poranną kontrolę trzeźwości przeprowadzoną na ulicach. Podkreślał, że była przeprowadzona sprawnie i nie powodowała utrudnień w ruchu, a na pewno przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
15.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro