Reklama

Kolejna awaria energetyczna na Piątkowie i Naramowicach

Zdjęcie ze styczniowej awarii | fot. Miłosz Adamczewski
Zdjęcie ze styczniowej awarii | fot. Miłosz Adamczewski

Walentynkowy wieczór dla mieszkańców sporej części Piątkowa i Naramowic był wyjątkowo "romantyczny". Doszło do awarii energetycznej. Z awarią uporano się w nocy, ale mieszkańcy przypominają, że to kolejny taki przypadek w ciągu miesiąca.

W niedzielę wieczorem do naszej redakcji dotarło wiele maili z pytaniem o awarię energetyczną, do której doszło na Piątkowie i Naramowicach. - Ponownie na osiedlu Bolesława Śmiałego od strony Botaniki i nr 34 nie ma dłuższy czas prądu - napisał Łukasz. - Na Os. Śmiałego poważna - do tego druga w ciągu miesiąca - awaria: nie ma prądu i wody, na ulicach nie świecą się latarnie uliczne - dodaje Adam.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Mieszkańcy nie ukrywają, że mają dosyć takich "niespodzianek". - Co jest przyczyną częstych wyłączeń prądu na Piątkowie, a w szczególności w południowej części os. Bolesława Śmiałego? Brak prądu pociąga za sobą brak ogrzewania. Obecnie, od ok. godziny mamy blackout, co najmniej drugi w ciągu miesiąca - pisał czytelnik Szymon. Takich pytań dostaliśmy znacznie więcej.

W Enea Operator dowiedzieliśmy się, że w niedzielę około 20.00 brak prądu na części Piątkowa i Naramowic wynikał z awarii "na liniach średniego napięcia". Usunięto ją w nocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro