Reklama
Reklama

Napis "zdrajca" zniknął z płotu prezydenta Jaśkowiaka

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany na razie sprawca umieścił napis "zdrajca" na płocie prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Dziś napis został usunięty przez społeczników.

Obraźliwy napis na płocie prezydenta Poznania pojawił się w nocy z poniedziałku na wtorek. Należy w tej chwili zastanowić się co z tym zrobić. Z jednej strony mamy taki poziom debaty publicznej, ta nienawiść szczególnie widoczna jest w internecie, ale widać też, że politycy to podsycają. Z drugiej strony to też początki, bo eskalacja postępuje i nie wiem czy następna nie będzie np. butelka z benzyną - komentował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Sprawą zajęła się policja a należy też zaznaczyć, że to nie pierwsze tego typu zdarzenie w tym samym miejscu. W październiku na płocie otaczającym dom Jacka Jaśkowiaka pojawiły się napisy "zdrajca" i "pedał".

W czwartek z napisem postanowili rozprawić się społecznicy. Zamalowali go dziś członkowie stowarzyszenia Projekt Polska. Jak zobaczyliśmy, że taki napis powstał i powstał pomysł zamalowania go skontaktowaliśmy się z biurem prezydenta i bardzo szybko udało nam się dojść do porozumienia i uzyskać zgodę ba zamalowanie - mówi Wojciech Nowaczyk, koordynator akcji Hejt Stop w Poznaniu.

Akcja Hejt Stop jest wyrazem sprzeciwu wobec mowy nienawiści, która coraz częściej pojawia się w debacie publicznej. Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi tu o poparcie jakichkolwiek politycznych poglądów, a pokazanie, że nienawistne hasła powinny zniknąć z przestrzeni publicznej. Hejt Stop śledzi i zamalowuje przejawy nienawiści na murach w całej Polsce.

Autor napisu nadal jest poszukiwany przez policję.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

W czwartek i piątek lato na termometrach, ale w weekend załamanie pogody
26℃
17℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro