Reklama
Reklama

Romantyczna Ławica: poznańskie lotnisko najlepsze do pożegnań

fot. Sebastian Czopik, archiwum

Poznańska Ławica jest najbardziej przyjaznym dla zakochanych lotniskiem w Polsce - tak przynajmniej wynika z raportu Kayak.pl. Stworzono go na podstawie analizy czasu bezpłatnego postoju w strefach "Kiss and fly".

"Pocałuj i leć" to wyznaczone miejsca parkingowe, umożliwiające pozostawienie samochodu bez dodatkowych opłat, o ile kierowca zmieści się w wyznaczonym limicie. Czas te pozwala na na pożegnanie bliskiej osoby, stąd właśnie taka a nie inna nazwa.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W Polsce liderem pod tym względem jest Poznań. Na Ławicy bez dodatkowych opłat można parkować przez 15 minut. Kolejne na liście są Modlin, Wrocław i Gdańsk - tam na "amory" pozostaje 10 minut.

Poznański kwadrans nie wygląda imponująco, ale przy trzech minutach w Krakowie-Balicach wydaje się wiecznością. W najgorszej sytuacji są zakochani podwożący swoich partnerów na stołeczne Okęcie - W Warszawie nie przewidziano opcji darmowego postoju.

Jak sprawa postoju wygląda na świecie? Na niektórych lotniskach (m.in. Majorka czy Hong Kong) można bezpłatnie pozostawić auto aż na 30 minut. W Paryżu to już tylko 10 minut, a w Nowym Jorku czy Los Angeles w ogóle nie ma takiej możliwości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro