Reklama
Reklama

Poznań Główny: remont peronów za 40 milionów złotych

Polskie Linie Kolejowe planują przebudowę czterech peronów na stacji Poznań Główny. Inwestycja pochłonie w sumie 40 milionów złotych. Pasażerowie z nowej infrastruktury będą mogli korzystać w trzecim kwartale 2017 roku.

Perony zyskają m.in. nową nawierzchnię (płyty granitowe), nowe oświetlenie, ławki, kosze czy tablice informacyjne. Do użytku przywrócona zostanie także jedna krawędź peronowa. Same perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów. Niewiele zmieni się w kwestii zadaszenia - odrestaurowane zostaną stare wiaty.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Modernizacja obejmie perony 4a, 4, 5 i 6, a także prowadzący pod nimi tunel. Podróżni będą mogli korzystać z trzech nowych wind, bezpieczeństwo powinna poprawić instalacja monitoringu.

Remontowi zostaną poddane także tory, rozjazdy i sieć trakcyjna. Na razie nie wiadomo jak duże oznacza to utrudnienia dla korzystających z pociągów. W sumie w 2017 roku na dworcu będzie 9 wyremontowanych peronów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro