Reklama
Reklama

Świerczewo: powstaną nowe bloki komunalne

fot. UMP
fot. UMP

Miasto Poznań będzie budować kolejne bloki komunalne. W sumie 10 budynków powstanie przy ul. Opolskiej. Mają do nich trafić m.in. mieszkańcy położonych na Świerczewie baraków.

Pierwszy etap obejmie 4 budynki, w których znajdzie się 128 mieszkań. W drugim powstanie 6 bloków, co da kolejne 176 lokali. Budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych chce udostępnić lokale m.in. mieszkańcom poniemieckich baraków, znajdujących się na Świerczewie. Urzędnicy prowadzą już na ten temat rozmowy, pytając potencjalnych lokatorów m.in. o oczekiwania związane z mieszkaniami.

Bloki komunalne nie są w tej okolicy nowością. Kilka lat temu wybudowano je u zbiegu ulic Sempołowskiej i Okrzei. - Plany rozbudowy osiedla musiały zostać zawieszone do czasu budowy kolektora sanitarnego w tej części miasta. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować to przedsięwzięcie. Docelowo w rejonie ulicy Opolskiej w nowych "M" zamieszka nawet ponad 700 rodzin - powiedziała Magdalena Gościńska z ZKZL.

Budynki będą miały maksymalnie cztery kondygnacje. Podpiwniczenie nie zostanie wykonane, ale mieszkania będą miały balkony, a w większości będą dwa pokoje. Zostaną również wyznaczone lokale gospodarcze.

Miasto planuje kolejne inwestycje, m.in. przy ul. Bernata i ul. Zawady.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro