Reklama
Reklama

Miłostowo: uszkodzenia na przystanku straszą od miesięcy

fot. Daniel
fot. Daniel

Na przystanku autobusowym przy pętli tramwajowej Miłostowo od miesięcy "straszy" zniszczona ławka. Nie można z niej korzystać, a zdaniem naszego czytelnika często przebywają tu starsze osoby wracające z cmentarza. Czytelnik sprawę dwa razy zgłaszał do ZTM - wyremontowano tu chodnik i zatoczkę autobusową, ale ławka wciąż nie została naprawiona.

O sprawie uszkodzonej ławki na przystanku autobusowym poinformował nas czytelnik, Daniel. - Przystanek autobusowy znajduje się na Miłostowie, przy pętli tramwajowej w stronę Antoninka. Sprawę uszkodzonego przystanku zgłaszałem 2 razy do ZTM-u, pierwsze zgłoszenie miało już miejsce w październiku 2015 roku - pisze. - Z tego przystanku korzystają głównie osoby starsze, które wracają z cmentarza. Ostatnio wymieniono tu chodnik i wyremontowano zatoczkę autobusową, a ławka jak była uszkodzona tak jest do dziś - dodaje.

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia, że cały czas prowadzone są działania, których celem jest dobro pasażerów. - W ubiegłym roku m.in. ustawiono 30 nowych wiat na przystankach autobusowych, w głównej mierze znajdujących się w peryferyjnych częściach miasta. Wymieniono też ok. 150 koszy na śmieci i zakupiono 40 ławek - wymienia Agnieszka Smogulecka z ZTM.

O sytuacji na przystanku opisywanym przez naszego czytelnika ZTM też wie. - Podjęliśmy działania zmierzające do poprawy warunków oczekiwania na autobus. Naprawa ławki okazała się jednak niemożliwa. W trosce o bezpieczeństwo i komfort pasażerów zapadła decyzja, że uszkodzona ławka zostanie usunięta, w jej miejsce - w najbliższym czasie - zostanie ustawiona nowa - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.49 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro