Reklama
Reklama

Os. Pod Lipami: zdewastowali auta znakami drogowymi, sami zgłosili się na policję

fot. Policja

W poniedziałek policja opublikowała nagrania z kamer monitoringu, na których widać było dwóch młodych mężczyzn wyrywających znaki drogowe i rzucających nimi w samochody zaparkowane na os. Pod Lipami. Mężczyźni sami zgłosili się w poniedziałek wieczorem na policję.

W nocy z 30 na 31 stycznia na osiedlu Pod Lipami wandale uszkodzili kilka aut i witrynę sklepową. Wyrwali znaki drogowe z ziemi i wybijali nimi szyby m.in. w pojazdach. W poniedziałek nagrania z monitoringu opublikowała policja. Było na nich widać dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się tego czynu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Mężczyźni sami zgłosili się w poniedziałek wieczorem na policję. We wtorek odbywać się będą wszystkie czynności i prawdopodobnie pod koniec dnia mężczyźni usłyszą zarzuty - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Młodym mężczyznom prawdopodobnie postawiony zostanie zarzut zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy (art. 288 KK) za co grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro