Reklama
Reklama

Os. Pod Lipami: zdewastowali auta znakami drogowymi, sami zgłosili się na policję

fot. Policja
fot. Policja

W poniedziałek policja opublikowała nagrania z kamer monitoringu, na których widać było dwóch młodych mężczyzn wyrywających znaki drogowe i rzucających nimi w samochody zaparkowane na os. Pod Lipami. Mężczyźni sami zgłosili się w poniedziałek wieczorem na policję.

W nocy z 30 na 31 stycznia na osiedlu Pod Lipami wandale uszkodzili kilka aut i witrynę sklepową. Wyrwali znaki drogowe z ziemi i wybijali nimi szyby m.in. w pojazdach. W poniedziałek nagrania z monitoringu opublikowała policja. Było na nich widać dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się tego czynu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Mężczyźni sami zgłosili się w poniedziałek wieczorem na policję. We wtorek odbywać się będą wszystkie czynności i prawdopodobnie pod koniec dnia mężczyźni usłyszą zarzuty - mówi Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Młodym mężczyznom prawdopodobnie postawiony zostanie zarzut zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy (art. 288 KK) za co grozi do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro