Reklama

Hokej na lodzie: reprezentacja Polski zagra w Poznaniu

fot. Elżbieta Skowron, archiwum
fot. Elżbieta Skowron, archiwum

W bieżącym tygodniu poznańska Chwiałka będzie areną Turnieju Czterech Narodów. Wezmą w nim udział reprezentacje do lat 18 Polski, Austrii, Węgier i Ukrainy. Narodowy zespół zagra w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy od ponad 40 lat.

Hokej na lodzie przez długi czas był w Poznaniu zapomniany - ostatni mecz reprezentacji rozegrano tutaj w 1973 roku. Powodem był przede wszystkim brak odpowiednich obiektów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Sytuacja zmieniła się po otwarciu pełnowymiarowego lodowiska im. Witalisa Ludwiczaka. Będący własnością POSiR obiekt jest zadaszony i posiada trybuny mogące pomieścić ok. 250 osób. Regularnie rozgrywane są na nim mecze w ramach II ligi, korzystanie z niego również zespół PTH Kozic Poznań.

Dlaczego wybór Polskiego Związku Hokeja na Lodzie padł akurat na stolicę Wielkopolski? - Poznań zasłużył sobie na to bardzo dobrą praca w szkoleniu młodzieży i coraz większym zainteresowaniem hokejem na lodzie. Ponadto w Poznaniu mamy przykład modelowego lodowiska, które powinno być kopiowane w całej Polsce - tłumaczył w rozmowie z telewizją WTK Dawid Chwałka, prezes PZHL.

Turniej rozpocznie się 11 lutego. W czwartek Polacy zmierzą się z Węgrami (19:00), dzień później z Ukrainą (19:00), a na zakończenie ich rywalem będą Austriacy (sobota, 14:00). Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro