Reklama
Reklama

Warszawska: rozkopano chodnik, mieszkańcy grzęzną w błocie. Będzie lepiej

fot. Mirosław
fot. Mirosław

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarła informacja o rozkopanym chodniku przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej. W pobliżu toczy się budowa nowego bloku. Po naszej interwencji błoto zostanie zasypane tłuczniem. Do końca czerwca chodnik wróci natomiast do pierwotnego stanu.

O zdarzeniu poinformował nas czytelnik, Mirosław. - Na skrzyżowaniu Krańcowa/Warszawska od roku powstaje nowy budynek mieszkalny. Jeszcze przed świętami wykonano przyłącze do inwestycji. Żeby to zadanie wykonać trzeba było wyciąć sporą część chodnika (wzdłuż ulicy Warszawskiej, od strony inwestycji). Niestety wykonawca nie doprowadził go do stanu sprzed wykonywania inwestycji - dziury uzupełnił tylko gliną, co przy odrobinie opadów bardzo utrudnia poruszanie się tym chodnikiem nie tylko matkom z wózkami, ale też normalnym przechodniom - wyjaśnia. - Aura sprzyja pracom ziemnym, a chodnik dalej jest w opłakanym stanie. Dodatkowo okolice inwestycji są dewastowane - zieleń rozjeżdżają samochody dojeżdżające na teren budowy - dodaje.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Miejskich, by ustalić do kiedy inwestor ma czas na przywrócenie chodnika do stanu sprzed rozpoczęcia prac. - Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu przez oddział Miejskiego Inżyniera Ruchu wykonawca całość prac związanych z budową gazociągu powinien zakończyć do końca czerwca 2016 roku - wyjaśnia Tomasz Libich z ZDM. - Zarząd Dróg Miejskich zobowiązał wykonawcę do poprawy warunków dla pieszych. Do wtorku wykonawca uzupełni tłuczniem brakujące fragmenty asfaltu. Jest to rozwiązanie tymczasowe, bowiem po zakończeniu całości prac wykonawca musi odtworzyć nawierzchnię do stanu istniejącego przed rozpoczęciem budowy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro