Reklama
Reklama

Wielkopolski Komitet Obrony Demokracji wybrał swojego koordynatora

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

W niedzielę w Poznaniu odbył się kongres wielkopolskiego Komitetu Obrony Demokracji. Wybrano na nim regionalnego koordynatora tej organizacji, którym został Zbigniew Zawada.

Sympatycy KOD zebrali się w kinie Apollo. Obecny był m.in. inicjator całej akcji, Mateusz Kijowski. W swoim przemówieniu podkreślał, że obrońca demokracji jest w obecnej sytuacji sprawą priorytetową.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do wyborów na szefa regionalnych struktur stanęło dwóch kandydatów. Wygrał Zbigniew Zawada, który pokonał Krzysztofa Galbasa.

- Zostałem wskazany jako osoba, której można ufać - mówił Zawada. Dodał, że koordynator nie ma zarządzać czy sterować wielkopolskimi strukturami KOD-u (szacowanych na ok. 3 tysiące osób), ale wziąć za nie odpowiedzialność.

Organizacja wybrała także swoją radę, przedstawiono również plany na najbliższe miesiące. KOD zapowiada m.in. kolejne, coraz większe manifestacje i formalizację swoich struktur.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
67.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro