Reklama
Reklama

Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego przeciwko uchodźcom. "Bardzo się boimy"

fot. WTK Play

Władze gminy Tarnowo Podgórne zadeklarowały chęć przyjęcia kilku rodzin z Syrii. Decyzja ta nie podoba się środowiskom prawicowym, a także "szeregowym" mieszkańcom miasta. W sobotę przed urzędem gminy odbyła się manifestacja.

"Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, niepodległość nam zabiera" - m.in. takie hasła skandowali zebrani na demonstracji obywatele. Do najliczniej reprezentowanych organizacji należały partia KORWiN i Młodzież Wszechpolska. W sumie pojawiło się ok. 250 osób.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Istotą tego protestu nie jest nawet niedopuszczenie do ulokowania uchodźców konkretnie tutaj w gminie, choć oczywiście też. Chodzi o to, żeby pokazać szerzej odbiór społeczny tych decyzji - mówił w rozmowie z telewizją WTK Ziemowit Przebitkowski z Młodzieży Wszechpolskiej.

W Tarnowie Podgórnym manifestowali nie tylko członkowie partii czy organizacji narodowych. Pojawili się także "zwykli" mieszkańcy. - Bardzo się boimy, bo słyszymy o wielu nieciekawych wydarzeniach. We Frankfurcie nad Odrą zdarzają się napaści na Polaków, więc nie chcemy w naszej gminie uchodźców, a szczególnie muzułmanów - przyznała Jolanta Połczyńska.

- Doskonale wiemy, że nie są to żadni emigranci, tylko masowy dżihad ludzi, którzy są kompletnie obcy nam kulturową, chcą nas zalać, zniszczyć i zmusić do przejścia na ich religię, która nie jest pokojowa, a jest religią nienawiści, wojny i zniewolenia - mówił Maciej Witzberg z Narodowców RP.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro