Reklama
Reklama

Dąbrowskiego: z powodu awarii musieli rozebrać nowy tor

Remont na Dąbrowskiego fot. Włodzimierz Hoppel
Remont na Dąbrowskiego fot. Włodzimierz Hoppel

W sobotę firma remontująca ulicę Dąbrowskiego skuwała beton i rozbierała szyny na nowo wybudowanym torowisku. Jak się okazało, przyczyną tych działań była awaria - niekontrolowany wyciek pianobetonu z nieczynnego kolektora deszczowego.

Drogowcy musieli dokonać rozbiórki na odcinku wybrzuszenia, niezbędne jest także frezowanie dolnej płyty torowiska i ponowna zabudowa szyn na odcinku ok. 36 metrów.

Jak jednak doszło do całego zamieszania? - W grudniu 2015r. podczas prac budowlanych związanych z pianobetonowaniem nieczynnego kolektora deszczowego, przebiegającego wzdłuż ul. Dąbrowskiego, doszło do awarii. W wyniku złego stanu technicznego kolektora, nastąpił niekontrolowany wyciek pianobetonu, który przenikając przez warstwy konstrukcyjne torowiska spowodował wypchnięcie jego płyty oraz podbudowy jezdni drogowej - poinformował Krzysztof Kaczanowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Naprawy po awarii potrwają ok. 10 dni i zostaną sfinansowane z polisy ubezpieczeniowej wykonawcy. Roboty nie kolidują z pozostałymi pracami na Dąbrowskiego i nie powinny wpłynąć na wydłużenie terminu zakończenia inwestycji.

Termin całkowitego zamknięcia prac nie jest jednak znany. Inwestycja już jest opóźniona, a według aneksu miała zostać ukończona 18 lutego. Na to nie ma jednak szans. Możliwe, że wszystko potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro