Reklama
Reklama

Nad Rusałką ponownie biegały tłumy

fot. Tomasz Szwajkowski/ City Trail
fot. Tomasz Szwajkowski/ City Trail

Marcin Fehlau i Angelika Stefańska zwyciężyli w piątym biegu CITY TRAIL nad poznańską Rusałką. Sobotnie zawody odbyły się w bardzo dobrych warunkach - temperatura sięgała 10 stopni, a podłoże sprzyjało szybkiemu bieganiu.

Marcin Fehlau wygrał po raz czwarty w bieżącej edycji. W jednym biegu zajął drugie miejsce. Wynik Marcina Fehlaua to 15:43. - Jadąc na bieg spodziewałem się szybkiego biegania w granicach 15:20-15:30, niestety trening jaki wykonałem przez ostatnie tygodnie mocno wszedł w nogi i od startu brakowało świeżości. Takie jednak były założenia, że trenuję normalnie, a CITY TRAIL to jeden z mocnych treningów - podkreśla wielokrotny medalista mistrzostw Polski. - Kiedy zaczynaliśmy cykl - w październiku - nie spodziewałem się, że mogę wygrać klasyfikację generalną. Tym bardziej się cieszę. Jestem zadowolony również dlatego, że po raz pierwszy w tej imprezie wystartowało tylu moich zawodników i każdy z nich z biegu na bieg się poprawiał. To pokazuje, że taki cykl jest potrzebny, bo daje możliwość comiesięcznego sprawdzania formy - dodał na mecie Marcin Fehlau.

Drugie miejsce zajął Marcin Kęsy (15:46), a trzecie Piotr Tomczyk (15:52). Kolejność w sobotnim biegu odzwierciedla kolejność w klasyfikacji generalnej.

Najlepszą zawodniczką całej edycji jest Angelika Stefańska (wygrała każdy z czterech biegów, w których wzięła udział). Tym razem uzyskała wynik 18:53. - Jestem w trakcie sesji na studiach, więc to dla mnie intensywny okres. W poprzednich biegach od początku sama nadawałam sobie tempo, a dziś wyjątkowo postanowiłam biec po prostu z "kimś". Przyspieszyłam dopiero po 4km - mówiła po biegu zwyciężczyni. - Z rezultatów oczywiście jestem zadowolona, w końcu udało mi się wygrać klasyfikację generalną, a muszę przyznać, że biegi przełajowe nie należą do moich ulubionych. Dlatego traktowałam te starty czysto treningowo, by sprawdzić, na jakim poziomie obecnie jestem - dodała 22-letnia biegaczka.

Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajęła Justyna Olejniczak - czas 19:02, a trzecie Dorota Przybysz - 19:51. Dokładnie taka kolejność może utrzymać się w klasyfikacji generalnej, jednak w tej chwili Justyna Olejniczak nie jest jeszcze sklasyfikowana - ma na koncie trzy starty, więc aby mogła cieszyć się z miejsca na podium, musi wystartować w ostatnim biegu. O "pudło" może powalczyć jeszcze Małgorzata Nowak, która ma na koncie 12 punktów - tyle samo co wspomniana Dorota Przybysz.

Linię mety biegu głównego minęły 1082 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 295 młodych sportowców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
19.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro