Reklama
Reklama

Około 800 osób na Placu Wolności. Manifestacja "Ostatni dzień wolności w sieci!"

fot. Jacek Molski

W sobotę na Placu Wolności odbyła się manifestacja pod hasłem "Ostatni dzień wolności w sieci!". Jej organizatorem była Nowoczesna.

Osoby, które spotkają się na Placu Wolności protestować będą przeciwko wchodzącej w życie ustawie o policji. Chcemy zaprotestować przeciwko wchodzącej w życie 7 lutego Ustawie o policji i uzmysłowić Wielkopolan, że Ich prawo do prywatności może zostać naruszone już następnego dnia. Świadomość tego co nas czeka może nam tylko pomóc! Symbolem naszej akcji będzie anonimowy obywatel w masce "V jak Vendetta". Rozdamy je tym, którzy zechcą z nami uświadamiać Wielkopolan - informował przed manifestacją Andrzej Szymczak, rzecznik prasowy Wielkopolskiej Nowoczesnej.

Pamiętajmy, że od tej niedzieli PiS może czytać co i do kogo napisaliśmy na Messengerze, jakie treści publikujemy w zamkniętych grupach na Facebooku, z kim wymieniamy jakie smsy, co ćwierkamy w prywatnych wiadomościach na Twitterze oraz jaki wpis zaplanowaliśmy do publikacji na blogu. Ponadto służby otrzymują dostęp do informacji do kogo i ile razy z czym dzwoniliśmy, ile i za co płaciliśmy w sklepach internetowych, jakie strony www przeglądamy w domu i w pracy oraz kto i co do nas napisał na maila, nie mówiąc już o tym, że zaglądać będą w każdy załącznik! - dodał.

Manifestacja rozpoczęła się w sobotę na Placu Wolności dokładnie o godzinie 12:00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
29 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro