Reklama

Wielkopolska: kolejnych 19 kilometrów trasy S5 za 359 mln złotych

Budowa trasy S5 Poznań - Wronczyn | fot. GDDKiA
Budowa trasy S5 Poznań - Wronczyn | fot. GDDKiA

We wtorek pisaliśmy o wybraniu przez GDDKiA najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę trasy S5 między Kościanem Południe i Radomickiem. W wyboru dokonano w przypadku przetargu na 19-kilometrowy odcinek S5 między Wronczynem i Kościanem Południe.

W przypadku przetargu na budowę trasy S5 między Kościanem Południe i Radomickiem (16 kilometrów) najniższą ofertę złożyła firma Mota-Engil Central Europe S.A z siedzibą w Krakowie oferując wykonanie zadania za kwotę ponad 303 mln zł brutto. To właśnie ją wybrano jako zwycięzcę. Wykonawca będzie mieć 32 miesiące na ukończenie odcinka, na który udzieli 10-letniej gwarancji.

W czwartek poznański oddział GDDKiA wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kolejny odcinek trasy S5 w Wielkopolsce. Chodzi o 19-kilometrowy fragment pomiędzy Wronczynem i Kościanem Południe. - Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Budimex SA z siedzibą w Warszawie. Firma oszacowała wartość zadania na ponad 359 mln zł, zadeklarowała ukończenie prac w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy i udzieliła 10-letniej gwarancję jakości. Z​adanie realizowane będzie w systemie projektuj-buduj. Zadanie polega na zaprojektowaniu i uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, budowie w/w odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - wyjaśnia Alina Cieślak, rzeczniczka GDDKiA w Poznaniu.

Podobnie jak w przypadku przetargu na odcinek Kościan Południe - Radomicko, teraz konieczne jest skontrolowanie dokumentów przetargowych przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli nie będzie mieć zastrzeżeń - z wykonawcami będą mogły zostać podpisane umowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro