Reklama
Reklama

Poznań: nad miastem przeleci balon... z muzykami!

fot. Angelika
fot. Angelika

O 9.00 z okolic Hali Arena w Parku Kasprowicza wystartuje balon. Na pokładzie znajdą się muzycy. Będzie to inauguracja kolejnej edycji Festiwalu Na Szage, który do niedzieli będzie się odbywać w auli AWF.

Na Szage to festiwal podróżniczy, który już od kilku lat odbywa się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. - To spotkanie ludzi drogi i wszystkich tych, którym bliskie jest piękno przyrody, doświadczanie obcych kultur, przeżywanie przygód. Głównym celem Festiwalu jest propagowanie idei dzielenia się wrażeniami z wypraw i podróży jak najpiękniej i najciekawiej. Nie liczy się wyczyn czy egzotyka miejsca podróży, lecz jakość doświadczeń i relacji. Inspiracją dla tej formuły jest poznański podróżnik Kazimierz Nowak i jego przejmujące reportaże i fotografie z pięcioletniej wędrówki przez Czarny Ląd - wyjaśniają organizatorzy.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się dopiero o 15.30, ale już o 9.00 nieoficjalnie zainauguruje go przelot balonem nad miastem. - Planujemy wystartować balonem, ale nie tak zwyczajnie. Do balonu zabieram muzyków - Krzysztofa Gąszewskiego i Joannę Pilarską, którzy zagrają koncert z góry - mówi w Poranku WTK Beata Choma, organizatorka festiwalu. - Wszystkich, którzy nas usłyszą, chcemy poprosić o pomoc dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej Dom "Pomocna Dłoń". To ośrodek dla osób w trudnej sytuacji. Są tam m.in. osoby kalekie, chore dlatego potrzebne są wózki inwalidzkie czy materace przeciwodleżynowe - dodaje.

Lot nad miastem ma trwać około 30 minut.

Przypominamy, że widok balonów nad Poznaniem to rzecz niespotykana. Wyjątkiem była jesień ubiegłego roku, gdy ze względu na zamknięcie lotniska Ławica miłośnicy latania balonem pojawiali się nad Poznaniem bardzo często. Nie było dnia, by choć jeden balon nie przeleciał nad miastem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 • Aktualizacja
  piątek, 5.02.2016 r., godz. 09.57
  Aktualizacja
  piątek, 5.02.2016 r., godz. 09.57
  Balon wystartuje około 10.00. Trwają ostatnie przygotowania do startu.
 • Aktualizacja
  piątek, 5.02.2016 r., godz. 12.35
  Aktualizacja
  piątek, 5.02.2016 r., godz. 12.35
  Balon przeleciał m.in. nad centrum Poznania i Ratajami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro