Terroryzował mieszkańców osiedla, trafił do aresztu

fot. Policja Gniezno

23-letni mieszkaniec Gniezna trafił do aresztu w związku z 16 przestępstwami, które popełnił na terenie swojego osiedla. Do policjantów w ostatnim czasie zgłosiło się kilkanaście osób poszkodowanych przez mężczyznę. Na swoim koncie ma m.in. groźby karalne i rozboje. Grozi mu 12 lat więzienia.

Policjanci z Gniezna zatrzymali 23-latka, który od kilku tygodni dawał się we znaki mieszkańcom swojego osiedla. Najpierw na stacji benzynowej uszkodził mienie o wartości 3500 złotych. - Kolejne przestępstwa następowały po sobie lawinowo. Do gnieźnieńskiej jednostki zaczęło się zgłaszać coraz więcej pokrzywdzonych osób. W sumie śledczy przesłuchali około 20 świadków - wyjaśnia Anna Osińska z gnieźnieńskiej policji.

23-latek po dobie spędzonej w areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu 16 zarzutów. - W tym za 3 rozboje (jeden na małoletnim i 2 na dorosłych), 3 naruszenia nietykalności cielesnej, 8 gróźb karalnych, 1 uszkodzenie mienia i 1 wpływanie groźbą na świadka - dodaje.

Za przestępstwa popełnione przez mężczyznę grozi mu 12 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
27.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro