Reklama

Organizują koncert, by wspomóc Bohdana Smolenia

fot. fundacja-smolenia.org
fot. fundacja-smolenia.org

W ubiegłym roku pisaliśmy o problemach zdrowotnych Bohdana Smolenia, legendy polskiego kabaretu oraz założyciel fundacji Stworzenia Pana Smolenia. Kilka razy trafił do szpitala, jego stan określano jako poważny. Dziś przechodzi kosztowną rehabilitację. Przyjaciele organizują dla niego koncert. Ale nie trzeba brać w nim udziału, by pomóc Smoleniowi.

O złej kondycji Bohdana Smolenia pisaliśmy w lutym i marcu ubiegłego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że członek kabaretu Tey trafił do szpitala. Był bardzo słaby, miał kłopoty z oddychaniem. Jego stan określano jako poważny. Znajomi Smolenia przyznawali, że pozostała tylko modlitwa za jego zdrowie.

Obecnie Smoleń przechodzi rehabilitację, która jest bardzo kosztowna. Pomóc postanowili jego przyjaciele, którzy 29 lutego organizują koncert w warszawskim Teatrze Kamienica. Wezmą w nim udział m.in. Halina Frąckowiak, Krzysztof Daukszewicz, Alicja Majewska, Katarzyna Pakosińska, Zenon Laskowik, Stanisław Tym, Jerzy Kryszak, Rudi Schuberth czy Grupa MoCarta.

Super Express informuje, że zdecydowaną większość biletów na wydarzenie już sprzedano, dzięki czemu uda się uzbierać około 35 tysięcy złotych. Potrzeby są jednak znacznie większe, dlatego każdy chętny może wspomóc Smolenia wpłacając datek na konto jego fundacji z dopiskiem "na rehabilitację Bohdana Smolenia" (szczegóły TUTAJ).

Przypominamy, że fundacja Stworzenia Pana Smolenia, którą założył Bohdan Smoleń działa w podmosińskim Baranówku. W ciągu kilku lat swojej działalności przez to niezwykłe miejsce przewinęło się kilkaset osób - od najmłodszych do dorosłych. "Stworzenia Pana Smolenia" zajmuje się przede wszystkim hipoterapią, a więc zajęciami mającymi na celu usprawnienie osoby chorej przy pomocy jazdy konnej i samej obecności konia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro