Reklama

Tłusty Czwartek: przed cukierniami kolejki!

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Podobno osoba, która nie zje pączka w Tłusty Czwartek, będzie mieć pecha. To właśnie dziś liczenie kalorii przestaje być istotne, a miłośnicy pączków mogą się nimi zajadać do woli. Przed cukierniami ustawiają się długie kolejki.

Szacuje się, że w samym Poznaniu w Tłusty Czwartek przygotowanych zostało nawet 0,5 miliona pączków. Gdzie są te najlepsze? Wśród konkretnych cukierni nasi czytelnicy wskazali na cukiernię Elite. Na drugim miejscu znalazły się natomiast cukiernie Hanna Piskorska, Kandulski i Zagrodnicza. Przed wieloma cukierniami w mieście od rana ustawiają się długie kolejki, co widać na zdjęciach.

Tegorocznym zwycięzcą w Mistrzostwach Poznania w jedzeniu pączków na czas został Piotr Grzelczyk. Na zjedzenie 10 pączków potrzebował 6 minut i 5 sekund. Zjedzenie dziesięciu pączków, a są tacy, którzy na pewno dziś tego dokonają, zapewnia nam dawkę energii na cały dzień! Żeby jednak niepotrzebne kalorie nie sprawiły, że szybko przybierzemy na wadze, polecamy dużo ruchu. Aby spalić jednego pączka trzeba przez minimum godzinę intensywnie jeździć na rowerze lub biegać przez około 30 minut.

A Wy ile pączków zjecie? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie!

Ile pączków zjesz w Tłusty Czwartek?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro