Reklama
Reklama

Zaczęli montować biało-czerwone barierki przy Bramie Poznania. "Ratujcie"

fot. Facebook Inwestycji dla Poznania
fot. Facebook Inwestycji dla Poznania

W środę na facebookowym profilu stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania pojawiło się zdjęcie prezentujące... montaż biało-czerwonych barierek przy Bramie Poznania ICHOT. Zaledwie kilka sztuk wystarczyło by zobaczyć, jak źle wygląda takie rozwiązanie. Dzięki interwencji stowarzyszenia w czwartek montaż nie będzie kontynuowany.

Poznań ma skłonności do "barierkozy" - stawiania barierek w miejscach, w których nie prezentują się dobrze. Nie tylko o prezencję jednak chodzi. W wielu przypadkach mieszkańcy zastanawiają się nad zasadnością ustawiania barierek w danym miejscu (pisaliśmy o tym choćby TUTAJ).

W środę stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania pokazało na Facebooku zdjęcie barierek montowanych przy budynku Bramy Poznania ICHOT. Na szarej elewacji budynku biało-czerwone barierki wyglądają co najmniej dziwnie. - No chyba ktoś sobie żartuje - piszą członkowie stowarzyszenia i dodają "ratujcie".

Na apel o pomoc natychmiast zareagował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Poproszę Prezydenta Wudarskiego o pilną interwencję, bo tym odcinkiem zajmuje się jeszcze ZDM. Kolejne projektowane odcinki Wartostrady przejdą już do mojego decernatu. W każdym razie ten kolor wygląda tragicznie i wiem, że nie skonsultowano tego z Plastykiem Miejskim. O ile w ogóle są tam potrzebne barierki (ze względu na bezpieczeństwo i skarpę) powinny być koloru szarego. Rozmawiałem właśnie przed chwilą z dyrekcją ZDM i będą jutro działać, przerwą tę akcję - napisał w środę na Facebooku Inwestycji dla Poznania.

O problemie jako pierwsza poinformowała użytkowniczka portalu skyscrapercity.com. Zwraca uwagę, że w wielu miejscach Poznania zamiast biało-czerwonych barierek pojawiły się szare (zamontowano je m.in. na niektórych fragmentach Wartostrady), które są bardziej estetyczne. Są też miejsca, w których barierki w dwóch kolorach znajdują się... obok siebie.

Czy miasto powinno przykładać większą wagę do takich spraw jak kolor barierek?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
2℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro