Reklama

Adam Z. przejdzie badania psychiatryczne. "Będziemy wnioskowali o przedłużenie aresztu"

fot. Włodzimierz Hoppel

Adam Z., który w grudniu usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman, przejdzie badania psychiatryczne. Obserwacja mężczyzny potrwa kilka tygodni, a to oznacza, że jego areszt zostanie przedłużony.

Choć prokuratura wciąż nie zdradza, co wydarzyło się nad rzeką 23 listopada około 3.00 nad ranem, Adamowi Z. już w grudniu postawiono zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym Ewy Tylman. Grozi za to nie mniej niż 8 lat więzienia do dożywocia. Mężczyzna na początku grudnia trafił do aresztu, gdzie znajduje się do dziś.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W poniedziałek Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w rozmowie z Telewizją WTK przyznała, że Adam Z. spędzi w areszcie więcej niż 3 miesiące. Ma przejść badania psychiatryczne. - Będziemy wnioskowali o przedłużenie aresztu. Zawsze w tego typu przypadkach, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z tak poważnym przestępstwem, poddajemy podejrzanych badaniom stanu zdrowia psychicznego. Czasem jest to badanie jednorazowe. Tutaj jednorazowe badanie się odbyło, ale biegli zawnioskowali o to, by mogła być przeprowadzona obserwacja - mówi.

Prokuratura wystąpi do sądu o zarządzenie takiej obserwacji. - Obserwacja najkrócej będzie trwała 4 tygodnie, czasem 6 tygodni. Biorąc pod uwagę, że na początku marca upływa termin tymczasowego aresztowania, do tego czasu obserwacja nie zdąży być przeprowadzona. Będzie to między innymi podstawa do tego, by wystąpić z wnioskiem o przedłużenie aresztowania - dodaje.

Piotr Tylman, brat zaginionej Ewy, był gościem Poranka WTK. TUTAJ przeczytasz o czym mówił.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro