Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 1
Reklama

Miss Egzotica: zobacz kandydatki z Poznania

KaT
wtorek, 2.02.2016 r.
godz. 11.18
KaT | wtorek, 2.02.2016 r., godz. 11.18
Miss Egzotica: zobacz kandydatki z Poznania
Julia Anna Kruzer - fot. materiały organizatora

13 lutego w Warszawie odbywać się będzie kolejna edycja Miss Egzotica International. W finale pojawią się dwie reprezentantki Poznania - Julia Anna Kruzer oraz Aliki Pitta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1015 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1019 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

13 lutego w Warszawie odbędzie się finał Miss Egzotica International - konkursu organizowanego przez agencję Showbiz Models. Konkurs skierowany jest do osób mieszkających w Polsce, ale pochodzących z obcych krajów. Chodzi o osoby, których rodzice (lub jeden z rodziców) przybyli do Polski, zamieszkali w naszym kraju, tu podjęli pracę czy studia, a także założyli rodziny.

Każdego roku w konkursie o miano Miss walczą m.in. reprezentantki naszego miasta. Do tej pory były to kobiety mające swoje korzenie m.in. w Wietnamie, Chinach, Senegalu, Ghanie, Mozambiku czy na Ukrainie.

W tym roku Poznań w finale reprezentować będą Julia Anna Kruzer oraz Aliki Pitta. Kruzer urodziła się w Poznaniu, a egzotyczną urodę zawdzięcza ojcu - Ebenezerowi, który pochodzi z Liberii. Julia studiuje na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji, a w wolnych chwilach zajmuje się fotografią i wizażem. Podkreśla, że uwielbia Poznań, który jest według niej miastem bardzo tolerancyjnym. Za cel stawia sobie walkę z rasizmem i ksenofobią.

Aliki Pitta z Poznaniem związana jest od kilku lat. Jest w połowie Polką i w połowie Greczynką. Studiuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza - dyplomację i stosunki konsularne oraz biznes międzynarodowy i światową gospodarkę. Uczy się kilku języków obcych i interesuje się geopolityką. W wolnych chwilach uwielbia tańczyć. Poprzez udział w Miss Egzotica chce się zaangażować w działalność charytatywną i prospołeczną. Poznań to dla niej miasto tolerancyjne, w którym obcokrajowcy mogą funkcjonować bez problemów.

Od ubiegłego roku delegatka Miss Egzotica reprezentuje Polskę na światowym konkursie Miss Earth. Przesłaniem projektu Miss Egzotica International jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków, jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata. Za przesłanie i ideę konkurs został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama