Reklama
Reklama

Pijany kierowca TIR-a z Estonii zatrzymany na A2

fot. ITD

Kierowca został zatrzymany w miejscowości Żdżary na autostradzie A2 przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Terenowego w Koninie. Jak się okazało mężczyzna, który przewoził ładunek z z Holandii do Estonii był pijany.

Podejrzenie inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego Oddziału Terenowego w Koninie wzbudziło zachowanie kierowcy TIR-a, dlatego został zatrzymany do kontroli. Przeprowadzone u kierowcy, o godzinie 9:55, badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,12 mg/l. Podczas drugiego badania, wykonanego o godzinie 10:11 zawartość alkoholu wyniosła 0,10 mg/l - informują inspektorzy ITD.

Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy przeprowadzili dalsze czynności w związku z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Ponadto po kontroli technicznej pojazdu okazało się, że pojazd ma nadmiernie zużyty bieżnik opony. Został zatrzymany dowód rejestracyjny naczepy pojazdu a kierowca ukarany został przez inspektorów mandatem w wysokości 50 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro