Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 0
Reklama

Rewolucja w świecie zabawek: puszysta lalka Barbie i ludziki LEGO na wózkach

red
piątek, 29.01.2016 r.
godz. 19.28
red | piątek, 29.01.2016 r., godz. 19.28
Rewolucja w świecie zabawek: puszysta lalka Barbie i ludziki LEGO na wózkach
Po lewej dotychczasowa, najpopularniejsza wersja lalki Barbi, po prawej nowy model

Lalka Barbie, jedna z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie, otwiera nowy rozdział w swojej historii. Już nie będzie przypominać tylko modelki o idealnej figurze, w nowej ofercie producenta zabawek pojawiła się między innymi z lekką nadwagą.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Lalka Barbie powstała w 1959 roku, i do tej pory sprzedała się w setkach milionach egzemplarzy. Oficjalny funklub Barbie liczy 19 milionów członków na całym świecie. Producent lalki, firma Mattel, wielokrotnie była krytykowana przez środowiska feministyczne, że lalka promuje archetyp kobiety seksualnej, zdaniem środowisk feministycznych niezdrowy i nierzeczywisty. Jasny kolor włosów lalki, zdaniem przeciwników miał dodatkowo promować rasizm. To się zmieni, w styczniu producent przedstawił kolekcję 20 nowych lalek. Będzie lalka z nadwagą, będą lalki o różnych kolorach skóry, z najróżniejszym kolorem włosów - słowem, znacznie bardziej przypominające dziewczyny, jakie można spotkać na ulicach. Lalka Barbie z delikatnym brzuszkiem pojawiła się na okładce nowego wydania pisma Time.

Wczoraj - w czwartek - firma LEGO zaprezentowała na międzynarodowych targach w Norymberdze ludzika na wózku inwalidzkim. Ta decyzja firmy to wynik oddolnej kampanii #ToyLikeMe, którą w internecie poparło ponad 20 tysięcy osób na całym świecie. Uśmiechnięty ludzik LEGO, poruszający się na wózku, pojawi się w sklepach w czerwcu bieżącego roku.

Reklama