Reklama

Poznań: w mieszkaniu uprawiał konopie

Policjanci z Wildy zatrzymali 27-letniego poznaniaka, który w wynajmowanym mieszkaniu uprawiał spore ilości konopi indyjskich. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W środę policjanci weszli do wytypowanego wcześniej mieszkania na terenie poznańskiej Wildy. - W środku zatrzymano 2 osoby, w tym mężczyznę, który wynajmował mieszkanie - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji. - Policjanci nie mieli najmniejszego problemu ze znalezieniem pomieszczeń, w których uprawiane były konopie. W jednym z pokoi znajdowało się 20 doniczek z roślinami w zaawansowanej fazie wzrostu. W kilkunastu kolejnych doniczkach rośliny zostały już ścięte - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


W akcji wykorzystano m.in. wyszkolonego psa. Zwierzę znalazło w mieszkaniu pojemnik z marihuaną. - Podczas szczegółowego przeszukania mieszkania dodatkowo policjanci zabezpieczyli woreczek strunowy i blisko 100 gramów marihuany. Pomieszczenie z roślinami było wyposażone w odpowiedni sprzęt do filtrowania i naświetlania konopi oraz nawozy wspomagające wzrost roślin - kończy. Z zabezpieczonych roślin w doniczkach można było wyprodukować około 0,5 kg marihuany.

Zarzut uprawy znacznej ilości konopi usłyszał 27-letni poznaniak, który wynajmował mieszkanie. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro