Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Antoninek: mieszkańcy brodzą w błocie

KaT
piątek, 29.01.2016 r.
godz. 08.15
KaT | piątek, 29.01.2016 r., godz. 08.15
Antoninek: mieszkańcy brodzą w błocie
fot. Monika

Mieszkańcy Antoninka mają dosyć warunków na osiedlowych drogach. Te nie są utwardzone, a w chwili nadejścia odwilży zamieniają się w gigantyczne kałuże. ZDM zapewnia, że podejmuje interwencje w tym rejonie.

O fatalnym stanie ulic Władymira, Dobrochny i Świętochny na terenie Antoninka poinformowała nas mieszkanka. - Proszę o zainteresowanie się stanem nawierzchni naszych ulic, przesyłam kilka zdjęć żeby uzmysłowić z jakim problemem borykamy się na co dzień - pisze Monika. Na zdjęciach widać ogromne dziury, kałuże i błoto, po którym jeżdżą samochody, ale też przechodzą mieszkańcy.

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że o sprawie wie i reaguje. - W okresie roztopów na ulicach o nawierzchni gruntowej, nieposiadających kanałów deszczowych, np. na ulicach Dobrochny, Władymira, Świętochny mogą występować zastoiska wody. W ramach działań utrzymaniowych zlecamy wypompowywanie nadmiaru wody z ulic. Zlecenie wypompowania nadmiaru wody z ulic Dobrochny, Władymira, Świętochny zostało już wystawione. Realizacja nastąpi w najbliższym czasie. Zleciliśmy również Zakładowi Robót Drogowych równanie ulicy oraz wzmocnienie nawierzchni materiałem pofrezowym, co nastąpi z chwilą poprawy warunków atmosferycznych - tłumaczy Tomasz Libich z ZDM.

Libich wyjaśnia, że do niedawna budowa tych ulic była przewidziana na lata po 2020 roku. - Uchwała Rady Miasta z 29 września 2015 roku stwarza nowe możliwości. Paragraf 3 uchwały mówi o środkach przeznaczonych na budowę, przebudowę, modernizację dróg oraz oświetlenia. Do dyspozycji rad osiedli została przeznaczona kwota 32 milionów złotych - mówi. - Realizacja zadań, projektowanie, roboty budowlane, będzie należeć do ZDM (PIM). Należy jednak podkreślić, że decyzje dotyczące budów, modernizacji poszczególnych ulic podejmować będą jednostki pomocnicze Miasta Poznania. W sprawie przebudowy ulic Dobrochny, Władymira, Świętochny decyzję podejmie Rada Osiedla Antoninek Kobyle Pole - kończy.

AKTUALIZACJA
piątek, 29.01.2016 r.,
godz. 13.35

AKTUALIZACJA | piątek, 29.01.2016 r., godz. 13.35

Jak informuje ZDM, na ulicach Świętochny, Władymira i Dobrochny wypompowano nadmiar wody. Sytuacja w tym miejscu znacznie się poprawiła.

Reklama