Reklama
Reklama

Posnania: trwają prace instalacyjne, otwarcie jesienią

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Chyba nie ma osoby, która przejeżdżając w rejonie ronda Rataje ulicami Krzywoustego i Jana Pawła II nie zwróciłaby uwagi na budowane obecnie centrum handlowe Posnania. Obiekt jest ogromny, a dziś trwają w nim m.in. prace instalacyjne. Pierwsze zakupy zrobimy tu jesienią.

Posnania to największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w kraju, ale też w Europie Środkowej. Koszt budowy szacuje się na 300 milionów euro. W budynku przewidziano 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Będzie to jedno z największych centrów handlowych w Polsce i największe w Wielkopolsce. Znajdzie się tu 40 wielko- i średnio- powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni. Ma tu powstać m.in. ogród zimowy, amfiteatr, rotunda i forum. Na parkingu znajdzie się 3300 miejsc dla samochodów. Po otwarciu ma tu pracować nawet 3500 osób.

Jeszcze do niedawna przy budowanym obiekcie wznosił się "las żurawi". Dziś uwagę zwraca ogromna bryła centrum handlowego, przy której żurawi już nie ma. - Zakończono prace żelbetowe oraz konstrukcję stalową dachu i świetlików - mówi Filip Gruszczyński, rzecznik Posnanii. Gotowe jest pokrycie dachu, cały czas trwają prace związane ze szkleniem świetlików.

- Montowana jest kamienna elewacja zewnętrzna, kontynuowane są prace związane z układaniem instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych, kanalizacyjno-sanitarnej, elektrycznej czy deszczowej - dodaje. Pracownicy szykują się już do układania posadzek.

Równocześnie prowadzone są roboty przy budynku Posnanii. - Trwa przebudowa kolektora deszczowego na ul. Jana Pawła II, ułożyliśmy już wszystkie nawierzchnie dróg do warstwy wiążącej i ułożone zostało już 50% wszystkich chodników i ścieżek rowerowych - przyznaje Gruszczyński.

Pierwsze zakupy w Posnanii mamy zrobić jesienią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro