Reklama
Reklama

Posnania: trwają prace instalacyjne, otwarcie jesienią

fot. materiały inwestora

Chyba nie ma osoby, która przejeżdżając w rejonie ronda Rataje ulicami Krzywoustego i Jana Pawła II nie zwróciłaby uwagi na budowane obecnie centrum handlowe Posnania. Obiekt jest ogromny, a dziś trwają w nim m.in. prace instalacyjne. Pierwsze zakupy zrobimy tu jesienią.

Posnania to największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w kraju, ale też w Europie Środkowej. Koszt budowy szacuje się na 300 milionów euro. W budynku przewidziano 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Będzie to jedno z największych centrów handlowych w Polsce i największe w Wielkopolsce. Znajdzie się tu 40 wielko- i średnio- powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni. Ma tu powstać m.in. ogród zimowy, amfiteatr, rotunda i forum. Na parkingu znajdzie się 3300 miejsc dla samochodów. Po otwarciu ma tu pracować nawet 3500 osób.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jeszcze do niedawna przy budowanym obiekcie wznosił się "las żurawi". Dziś uwagę zwraca ogromna bryła centrum handlowego, przy której żurawi już nie ma. - Zakończono prace żelbetowe oraz konstrukcję stalową dachu i świetlików - mówi Filip Gruszczyński, rzecznik Posnanii. Gotowe jest pokrycie dachu, cały czas trwają prace związane ze szkleniem świetlików.

- Montowana jest kamienna elewacja zewnętrzna, kontynuowane są prace związane z układaniem instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych, kanalizacyjno-sanitarnej, elektrycznej czy deszczowej - dodaje. Pracownicy szykują się już do układania posadzek.

Równocześnie prowadzone są roboty przy budynku Posnanii. - Trwa przebudowa kolektora deszczowego na ul. Jana Pawła II, ułożyliśmy już wszystkie nawierzchnie dróg do warstwy wiążącej i ułożone zostało już 50% wszystkich chodników i ścieżek rowerowych - przyznaje Gruszczyński.

Pierwsze zakupy w Posnanii mamy zrobić jesienią.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro