Reklama
Reklama

Następcy o. Góry o Lednicy: to nie będzie spotkanie żałobne

Ojcowie Maciej Soszyński i Wojciech Prus

W tym roku odbędzie się XX Spotkanie młodych na Lednicy. Zabraknie na nim pomysłodawcy wydarzenia - o. Jana Góry, który zmarł 21 grudnia. W środę oficjalnie przedstawiono jego następców. Nie ukrywają, że organizacja spotkania to duże wyzwanie. Już podkreślają, że uczestnikom Lednicy na pewno nie będzie towarzyszyć żałobna atmosfera.

Ojciec Jan Góra zmarł nagle w wieku 67 lat. Pochowano go 30 grudnia na Lednicy, w miejscu, w którym od lat organizował Spotkania Młodych, w których uczestniczyły tysiące wiernych. W tym roku spotkanie także się odbędzie, ale za jego przygotowanie odpowiadać będą następcy Góry - ojcowie Wojciech Prus i Maciej Soszyński. Wskazówki dla nich ojciec Góra zostawił w swoim kalendarzu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


- Dotychczas tym głównym instrumentem był ojciec Jan. Teraz nie ma ojca Jana. On mówił do Jana Pawła "skoro mnie w to wrobiłeś, to teraz zadbaj". My mówimy tak samo, "skoro nas w to wrobiłeś ojcze Janie, to dbaj" - mówi o. Wojciech Prus.

Zarówno Prus jak i Soszyński mają doświadczenie w pracy z młodzieżą - m.in. w ramach krakowskiej Beczki (dominikańskie duszpasterstwo akademickie). - Ojciec Wojciech Prus w mojej obecności powiedział do prowincjała "Paweł, ja mogę się tym zająć, ale z Maćkiem" - mówi o. Maciej Soszyński.

Tegoroczne spotkanie na Lednicy będzie jubileuszowym - dwudziestym. Nie będzie na nim pierwszy raz ojca Jana Góry, ale nie ma się przez to zamienić w smutną uroczystość. - Chcielibyśmy nie przeżywać tego jako pożegnanie, tylko jako rozpoczęcie nowego etapu, oczekiwanie na kolejne nasze spotkanie w niebie - mówi Agnieszka Chrostowska ze Stowarzyszenia Lednica 2000.

Choć do spotkania jeszcze kilka miesięcy, przygotowania już trwają. - Te standardy są wypracowane od wielu lat - zaznacza Ewa Negel, koordynator Lednicy 2016. - Ludzie wiedzą co mają robić. To się sprawdziło przy organizacji pogrzebu o. Jana Góry, który zorganizowaliśmy w tydzień - dodaje.

Wstępem do XX Lednicy będzie koncert, który zaplanowano na Lednicy 6 lutego, w dniu urodzin o. Jana Góry. Samo spotkanie odbędzie się 4 czerwca.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro