Reklama
Reklama

Centrum Arabskie powstanie w Poznaniu?

fot. wiki
fot. wiki

Już wczoraj pisaliśmy o planach przekazania jednego z miejskich lokali dla poznańskich muzułmanów. W środę udało się poznać szczegóły tego pomysłu.

Informacja o poszukiwaniach lokalu dla społeczności muzułmańskiej pojawiła się na łamach poznańskich mediów we wtorek. Wówczas udało się ustalić jedynie, że w sprawę zaangażowany jest wiceprezydent Arkadiusz Stasica. Zdziwienia nie ukrywał nawet poznański ImamYouseff Chadid, który nie zwracał się do miasta z prośbą o udostępnienie lokalu.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W środę okazało się, że prośbę wystosowali uczestnicy ubiegłotygodniowego spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. W spotkaniu uczestniczył również Arkadiusz Stasica - Prezydent wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom, zobowiązując się do sprawdzenia sytuacji i ustalenia, czy ZKZL ewentualnie dysponowałby odpowiednim miejscem - wyjaśnia Hanna Surma, rzeczniczka UM.

Planowane miejsce spotkań ma być miejscem niewyznaniowym. Na razie projekt rodzi wiele pytań, ale wiadomo, że ewentualne warunki wynajmu lokalu będą podobne do tych, które obowiązują wszystkie inne organizacje pozarządowe - We wstępnej rozmowie, przedstawiciele społeczności arabskiej, zobowiązali się, że gdyby było to miejsce przeznaczone do remontu, mogliby ten remont przeprowadzić na swój koszt - podsumowuje Hanna Surma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro