Reklama

Posłanka .Nowoczesnej z Poznania "uciekła" z TV Republika

fot. Marcin Obara / PAP
fot. Marcin Obara / PAP

We wtorek Joanna Schmidt, posłanka .Nowoczesnej z Poznania, miała wziąć udział w programie na antenie TV Republika. Ostatecznie Schmidt opuściła budynek przed wejściem na antenę. Jak przyznaje, pierwszy raz miała okazję oglądać TV Republika w holu budynku i nie oceniła audycji wysoko.

O sprawie późnym wieczorem we wtorek napisał portal Niezależna.pl. - Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, miała dziś dyskutować w Telewizji Republika z Małgorzatą Gosiewską z Prawa i Sprawiedliwości. Czekając na wejście, w hallu telewizji oglądać można program Republiki na żywo. Dzisiejsze "Kulisy manipulacji flesz" o 20:40 poświęcone były kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji - informują dziennikarze portalu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W programie "Kulisy manipulacji flesz" mówiono między innymi o wpadkach Ryszarda Petru. Ten podczas wielu wywiadów w mediach miał m.in. powiedzieć, że do zamachu majowego doszło w 1935 roku, a "imperia padają zwykle w szczycie swej chwały".

Schmidt na Facebooku przyznaje, że to było jej pierwsze zetknięcie z programami emitowanymi na antenie TV Republika. - Żałuję, że przyjęłam zaproszenie. Zanim weszłam na antenę miałam okazję (pierwszy raz w życiu) oglądać Republikę. Program wprowadzający do rozmowy ze mną. Język prześmiewczy, ironia, sarkazm; okropne dziennikarstwo. Poprosiłam producenta i powiedziałam: "przepraszam, ale nie mogę wystąpić w Waszym programie, bo to legitymizowanie Waszej stacji i proszę do mnie nie dzwonić z zaproszeniem" - wyjaśnia na portalu społecznościowym Schmidt.

Na tym jednak się nie kończy. Niezależna.pl sugeruje, że Schmidt jako była kanclerz poznańskiej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zatrudniała przez lata "weteranów komunistycznej uniwersyteckiej patologii z czasów stanu wojennego", a na uczelni jako goście pojawiali się m.in. Janusz Palikot i Wojciech Jaruzelski.

- Chyba muszę zacząć oglądać TV Republika i Trwam aby poznać ten sposób myślenia, tylko jak to wytrzymać? Najbardziej rozbawił mnie komentarz na Niezależna.pl Jaruzelski? Palikot? Na oczy ich nie widziałam, a na pewno nie zapraszałam. Komunistów zatrudniałam na politologii? wow - podsumowuje Schmidt.

Swoim zdaniem na temat wtorkowego zajścia podzielił się na Twitterze Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika. Napisał: "Dzięki posłance Schmidt już wiem, że o Petru można mówić tylko śmiertelnie poważnie. Żarty i sarkazmu wobec tej pomnikowej postaci zakazane."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro