Reklama
Reklama

Jeżyce: budują nowe osiedle w miejscu zajezdni, ograniczą parkowanie

Ulica Sienkiewicza | fot. materiały prasowe
Ulica Sienkiewicza | fot. materiały prasowe

Od kilku tygodni trwają prace związane z budową nowego osiedla mieszkaniowego na poznańskich Jeżycach. Budynki powstaną na terenie po byłej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej. W tym tygodniu utrudnienia odczują kierowcy - na ulicy Sienkiewicza ograniczone zostanie parkowanie.

O planach zabudowy terenu po byłej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej piszemy od lat. W lutym 2008 roku portugalska firma REF Eastern Opportunities kupiła od miasta za 91 milionów złotych zajezdnię tramwajową przy ulicy Gajowej. Przez kolejne dwa lata zajezdnię wynajmowało poznańskie MPK. 28 grudnia 2010 roku ostatni tramwaj opuścił to miejsce. W międzyczasie pojawiały się sygnały o tym, że inwestor ma ogromne plany co do zajezdni - powstanie tu osiedle mieszkaniowe.

Prace budowlane w ramach I etapu inwestycji rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Obecnie powstaje wykop, który umożliwi wybudowanie konstrukcji podziemnej budynków. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. - W tym tygodniu, zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu zmianie ulegnie sposób parkowania od strony ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Prusa - informuje inwestor.

Kierowcy obecnie mogą parkować na tym odcinku Sienkiewicza skośnie (tuż przy murze okalającym teren byłej zajezdni). Jeszcze w tym tygodniu sposób parkowania zmieni się na równoległe. - Znak T-30c zostanie zastąpiony znakiem T-30a - dodaje. - Zmiany są wywołane koniecznością rozbiórki parkanu murowanego i wykonania konstrukcji podziemnej budynków I Etapu Zajezdni Poznań. Dlatego też część pasa zostanie zajęta i wygrodzona tymczasowym ogrodzeniem.

Kierowcy, którzy parkują w tym rejonie, muszą w najbliższych dniach zwracać uwagę na znaki ustawione na ulicy Sienkiewicza i dostosować się do nowej organizacji ruchu.

Czy nowe osiedle to dobry pomysł na zagospodarowanie terenu byłej zajezdni przy ul. Gajowej?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro