Reklama

Poznański Rower Miejski: ZTM będzie wybierać z dwóch ofert

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Na początku grudnia Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na zarządzanie oraz rozbudowanie systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego. W piątek otwarto złożone oferty. Wpłynęły trzy, ale tylko dwóch oferentów wpłaciło wadium. To Nextbike oraz konsorcjum z firmą Romet.

Po zakończeniu ubiegłorocznego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na zarządzanie i rozbudowę systemu. Firma, która zwycięży w przetargu będzie zajmować się PRM przez najbliższe trzy lata.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Już w grudniu ZTM wyjaśniał, że chce rozbudować system do 102 stacji i ponad 1000 rowerów. - W 2016 roku przybędzie 25 stacji i 250 rowerów, natomiast w latach 2017 i 2018 - odpowiednio po 20 stacji i 200 rowerów. Przy okazji, 16 najstarszych terminali zostanie wymienionych na nowoczesne z panelami dotykowymi i możliwością wnoszenia płatności za pomocą kart - tłumaczyła Agnieszka Smogulecka z ZTM. Równocześnie zapowiedziano, że na części rowerów znajdą się foteliki do przewożenia dzieci, a korzystanie z jednośladów ma być tańsze (darmowe w ciągu pierwszych 30 minut, a kolejna godzina będzie kosztować tylko złotówkę). Dodatkową opcją będzie możliwość skorzystania z systemu bez konieczności rejestrowania się w systemie (wystarczy użyć karty kredytowej).

Termin składania ofert w przetargu minął w ostatni piątek. - Wpłynęły do nas trzy oferty. Firma Nextbike proponuje cenę 14 123 223 zł, BikeU 15 876 844,67 zł, a konsorcjum firm Romet Rental Systems oraz Arkus&Romet Group proponuje 7 678 545,60 zł - mówi Smogulecka. - Firma BikeU nie wpłaciła jednak wymaganego wadium, a to oznacza, że jej oferta nie będzie brana pod uwagę - dodaje.

Jak łatwo się zorientować cenowo dużo korzystniejsza jest oferta Rometu. A cena w 85% decyduje o wyborze zwycięskiej firmy. - W tej chwili komisja przetargowa analizuje złożone oferty - kończy. Dziś nie wiadomo kiedy wskazana zostanie firma, która będzie zarządzać systemem. Miastu zależy, by system uruchomiono jak najszybciej - w marcu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro