Reklama

15-letni imigrant zabił opiekunkę swojego ośrodka

Panorama Moelndal fot. wikipedia commons
Panorama Moelndal fot. wikipedia commons

15-letni imigrant ranił nożem 22-letnią pracownicę ośrodka w szwedzkim Moelndal (okolice Goteborga). Kobieta zmarła w szpitalu. Sprawca został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa.

Portal thelocal.se, powołując się na rzecznika lokalnej policji, informuje, że poplamione krwią narzędzie zbrodni znaleziono w jednej z sypialni ośrodka. Sprawca został natomiast obezwładniony przez innych mieszkańców placówki i przekazany stróżom prawa.
Do tragedii doszło prawdopodobnie podczas kłótni. Rodzina 22-latki pochodzi z Libanu. - To straszne. Ona chciała po prostu dobrze wykonywać swoją pracę, a ktoś zamordował ją, kiedy właśnie to robiła - powiedział jeden z kuzynów ofiary.
Policja nie podaje żadnych szczegółów dotyczących tożsamości sprawcy. Wiadomo, że w Moelndal przebywają imigranci w wieku 14-17, nie mający prawnych opiekunów.
Służby podkreślają znaczny wzrost liczby przypadków przemocy w ośrodkach dla uchodźców. W 2014 roku odnotowano ich 148, rok później już 322. Zbiegło to się z rekordowym przyjęciem imigrantów przez Szwecję. Do tego liczącego niespełna 10 milionów obywateli kraju przyjechało w ostatnich 12 miesiącach 160 tysięcy osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro