Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Nie ma pieniędzy na kompleksową przebudowę ul. Królowej Jadwigi

KaT
wtorek, 26.01.2016 r.
godz. 07.39
KaT | wtorek, 26.01.2016 r., godz. 07.39
Nie ma pieniędzy na kompleksową przebudowę ul. Królowej Jadwigi

Wracamy do sprawy „skrzyżowania wstydu” - ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej. Zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski przyznaje, że miasto nie ma obecnie pieniędzy na kompleksową przebudowę ulicy Królowej Jadwigi. Analizowane są jednak możliwości przeprowadzenia mniejszych inwestycji w tym rejonie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej, nazwanym przez radnego Krzysztofa Skrzypińskiego „skrzyżowaniem wstydu” piszemy TUTAJ. Osiedlowi radni ze Starego Miasta skarżą się, że od lat mówi się o konieczności przebudowania skrzyżowania, ale w tej sprawie nic się nie dzieje.

Niestety w najbliższym czasie się to nie zmieni. - W latach 2013-2014 miasto założyło dużą przebudowę ulicy Królowej Jadwigi przy okazji realizacji projektów unijnych. Koncepcja została nawet przekazana z Zarządu Dróg Miejskich do Poznańskich Inwestycji Miejskich. Tam miała być przeanalizowana możliwość utworzenia przejść podziemnych pod ul. Królowej Jadwigi. Ponieważ miasto jednak nie chce budowy przejść podziemnych w Poznaniu, takie zadanie zostało z budżetu wycofane. W tej chwili nie mamy zarówno w budżecie miasta, jak i w Wieloletniej Prognozie Finansowej dużego zadania, które pozwalałoby na przebudowę ulicy Królowej Jadwigi od ulicy Matyi do ronda Rataje - tłumaczy Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wudarski zapewnia, że brak pieniędzy na kompleksową przebudowę nie oznacza, że miasto nie robi nic, by poprawić sytuację na trasie. - Po pierwsze chcemy poprawy warunków komunikacyjnych dla osób zwłaszcza niepełnosprawnych w rejonie Wierzbięcic. Być może będzie to poprawa przejścia podziemnego, a być może wprowadzone zostanie podobne rozwiązanie jak na moście Dworcowym, a więc budowa przejścia naziemnego - mówi.

Analizowane jest także skrzyżowanie Królowej Jadwigi i Półwiejskiej. - Przyglądamy się możliwości poszerzenia chodnika od strony ulicy Półwiejskiej. Musi się to jednak odbyć kosztem jezdni. Koszt budowy takiego chodnika to około 0,5 mln złotych - zaznacza. - Kolejny element, który analizujemy to możliwość budowy wspólnego przystanku tramwajowo-autobusowego na skrzyżowaniu z Drogą Dębińską. Byłoby to przedłużenie buspasa z ulicy Garbary - dodaje.

Nie wiadomo kiedy „drobniejsze” inwestycje miałyby zostać przeprowadzone. - Pewnie najbliższe 2-3 miesiące wskażą jakie są priorytety jeśli chodzi o te inwestycje - kończy.

Reklama