Reklama
Reklama

Manifestacja Wiernych Polsce: uchodźców porównują do "dzikiej bandy"

W niedzielne popołudnie na placu Adama Mickiewicza odbyła się manifestacja związku patriotycznego "Wierni Polsce" pod hasłem "Przywracamy Polskę należnemu Jej Dziedzictwu". Muzułmańskich uchodźców przyrównywano do "dzikiej bandy, którą trzeba trzymać za gębę".

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnej manifestacji na placu Adama Mickiewicza, zorganizowanej przez związek patriotyczny "Wierni Polsce". - Chcemy uświadomić Polakom doniosłość obecnych przemian w Polsce pod rządami prawicy, wobec antypolskiej nagonki przeciw tym zmianom - tłumaczył jeszcze przed manifestacją Bogdan Freytag, przewodniczący związku. - Polska powoli odzyskuje suwerenność i swoją narodową i chrześcijańską tożsamość. Środowiska liberalno-lewackie protestują, ponieważ nadszedł kres rozkradania i stopniowego likwidowania Państwa Polskiego, co leży w interesie wrogów Polski, tak wewnętrznych jak i zewnętrznych. Polacy są dumnym narodem i zasługują na powrót Polski wiernej Bogu, suwerennej i silnej. Jesteśmy to winni przyszłym pokoleniom oraz przodkom, którzy za Wolną Polskę oddawali życie - dodał.

W trakcie manifestacji nie brakowało ostrych słów. Muzułmańskich uchodźców porównywano do "dzikiej bandy, którą trzeba trzymać za gębę, bo inaczej zniszczy cywilizację". W wydarzeniu uczestniczyli zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, którzy podkreślali, że tylko dzięki PiS do Polski nie sprowadzono setek tysięcy uchodźców. Poza polskimi flagami uczestnicy wydarzenia mieli też flagi Gruzji i Węgier.

Na placu pamiątkowe zdjęcie w trakcie manifestacji zrobił sobie Henry, Ormianin, który od kilku miesięcy mieszka w Poznaniu. Choć jest chrześcijaninem, wielokrotnie słyszał na ulicy, że na pewno jest muzułmaninem. - To duży problem. Po atakach w Paryżu wiemy, że bardzo niebezpieczne jest to, że do Europy przyjeżdżają muzułmanie i dokonują takich zamachów. Ale nie chodzi tylko o imigrantów. Wielu muzułmanów przyjechało i żyją w Polsce jak Polacy, cicho, spokojnie, nie robią nic złego - mówił.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro