Reklama
Reklama

Jakie zmiany czekają Trakt Królewsko-Cesarski?

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Miasto podjęło decyzję o metamorfozie Traktu Cesarsko-Królewskiego. Zmieni się jego trasa, pojawią się także nowe elementy. Trwa dyskusja na temat włączenia w niego np. terenów Łazarza. Zabiega o to rada osiedla.

Historię najciekawszych miejsc w stolicy Wielkopolski doskonale znają przewodnicy z grupy Popoznaniu.pl. W sobotę zaprosili oni na wycieczkę mrocznymi ścieżkami Poznania. - Najgorszą opinią "cieszyła się" ulica Woźna. Tam mieszkał kat, w baszcie katowskiej jego żona prowadziła wiadomy przybytek. Mieszkał tam także woźny, dość mocno zaangażowany w kryminalne życie Poznania, a środkiem ulicy płynął rynsztok. To była ulica, gdzie lepiej było się chyba nie powiadać - mówił telewizji WTK Piotr Ciesielski.
Trasa Traktu zaczyna się na Śródce, biegnie m.in. przez Chwaliszewo i Dzielnicę Zamkową, a kończy na Jeżycach. Zdaniem grupy Popoznaniu.pl warto wykorzystać także inne dzielnice. - Są to bardzo ciekawe miejsca, na pewno poza tymi "typowymi" zabytkami. Trzeba je odkryć, ale jest coraz więcej turystów chętnych zobaczyć coś poza Koziołkami, farą i katedrą - powiedział Piotr Ciesielski.
Jednym z takich miejsc może być np. Łazarz. - Na Jeżycach i Łazarzu mamy najpiękniejszą secesję. Te budynki powstały po 1900 roku, kiedy Łazarz został włączony do Poznania - opisywała Maria Łazarz z rady osiedla.
Na zmiany w istniejącym od ponad dekady Trakcie miasto wyda 200 tysięcy złotych. O tym jak daleko one zajdą przekonamy się prawdopodobnie pod koniec roku.
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro