Reklama
Reklama

NBP wprowadza do obiegu nowy banknot

fot. NBP
fot. NBP

Narodowy Bank Polski poinformował, że w lutym do obiegu wprowadzona zostanie nowa wersja banknotu o nominale 200 złotych.

Pozornie banknot niewiele różni się od dotychczasowego - Tak jak w przypadku innych banknotów, wizerunku na banknotach nie zmienią się, ale zmienią się niektóre zabezpieczenia. Dlatego już na pierwszy rzut oka będziemy mogli rozróżnić, czy mamy do czynienia z banknotem zmodernizowanym, czy starszej emisji - wyjaśniał na antenie Polskiego Radia Przemysław Kuk z Narodowego Banku Polskiego. Wśród zmian jest między innymi oznaczenie nominału na znaku wodnym, pasek magnetyczny oraz znak recto - verso, który przedstawia koronę w owalu. NBP jednocześnie informuje, że dotychczasowe banknoty nie tracą ważności. Banknot o nominale 200 złotych jest ostatnim modernizowanym banknotem, mniejsze nominały zostały już wcześniej zmodernizowane.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro