Reklama
Reklama

Wielkopolska: przed nami bardzo mroźna noc. Nawet -16 stopni!

fot. Łukasz Ogrodowczyk - archiwum
fot. Łukasz Ogrodowczyk - archiwum

W nocy z piątku na sobotę w Wielkopolsce termometry mogą pokazywać nawet -16 stopni Celsjusza. To jednak ostatnia tak mroźna noc w najbliższym czasie. Za tydzień w ciągu dnia ma być nawet +10 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie o silnym mrozie dla subregionu konińskiego. Od 22.00 w piątek do 9.00 rano w sobotę termometry w rejonie Konina mogą pokazywać od -14 do nawet -16 stopni Celsjusza. - W Poznaniu najbliższej nocy temperatura spadnie do 10 stopni poniżej zera - mówi Piotr Szewczak, dyżurny synoptyk IMGW w Poznaniu.

To ostatnia tak mroźna noc w najbliższym czasie. - W nocy z soboty na niedzielę termometry w Wielkopolsce pokażą do -4 stopni Celsjusza, a z niedzieli na poniedziałek -1. Od nocy z wtorku na środę temperatury będą dodatnie - dodaje Szewczak.

Cieplej zrobi się także w dzień. - Jeszcze w sobotę możemy się spodziewać temperatury w ciągu dnia poniżej 0. W godzinach popołudniowych wystąpią też opady śniegu przechodzące w opady marznącego deszczu. W nocy może się pojawić gołoledź - warunki na drogach mogą być trudne. W niedzielę temperatura wzrośnie do +1 stopnia i z każdym dniem będzie coraz cieplej. W sobotę prognozujemy +9 stopni, a w czwartek nawet +10 - kończy.

Niestety aura w najbliższych dniach nie będzie zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W przyszłym tygodniu ma padać deszcz, a dodatkowo pod koniec tygodnia pojawią się silne podmuchy wiatru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
18℃
Poziom opadów:
9.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro